Do przeczytania w: 5 min.
    Udostępnij:

Dr Preeti Agrawal

doktor nauk medycznych, m.in. z dyplomem medycyny integracyjnej na Uniwersytecie Arizona Center for Integrative Medicine. Trzydziestoletnia praktyka lekarska i praca nad sobą za pomocą narzędzi zaprezentowanych w kursie doprowadziła dr Preeti do przekonania, że zdrowie i szczęście, którego szukamy na zewnątrz, jest naprawdę w NAS. Dr Agrawal - lecząc tysiące osób - doszła do wniosku, że bez zmiany wewnętrznego środowiska, najlepsze metody nie są w stanie uleczyć pacjenta. Wg niej nie ma nieuleczalnych chorób, są tylko osoby nieuleczalne.

Zmiana życia to coś więcej niż postanowienia noworoczne

Najczęstsze postanowienia na nowy rok to schudnę, zacznę żyć pełnią życia, zacznę ćwiczyć i ograniczę słodycze. Jak zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne od wewnątrz i na zewnątrz?

 

Aby zadbać o profilaktykę zdrowia i wprowadzić zmiany w swoim życiu na stałe, a nie jednorazowo ważna jest zmiana stylu życia. W celu osiągnięcia tej zmiany istotne jest, aby zrozumieć i poznać swoje ciało i potrzeby.  Jest to konkretna wiedza, która da nam umiejętność podejmowania mądrego wyboru i świadomej decyzji. Dzięki zrozumieniu swoich potrzeb postanowienie o zmianie nie jest czymś męczącym, ale naturalnym, świadomym wyborem. Właśnie tego uczymy w Szkole Świadomego i Zdrowego Stylu Życia.

 

Dlaczego ważne jest, aby rozumieć swoje ciało i wiedzieć jak sobie pomóc?

 

Coraz więcej ludzi skarży się na brak witalności i/lub cierpi z powodu chorób oraz dolegliwości trudnych do zdefiniowania. Współcześnie wiele osób dorosłych, a także dzieci choruje na alergie, przewlekłe bóle głowy, brak energii, nadmierne zmęczenie, uciążliwe problemy z trawieniem i oddychaniem, a także rozmaite zaburzenia na tle emocjonalnym. Skarżą się oni na tzw. „złe samopoczucie w pionie”, co oznacza, że nie są na tyle chorzy, aby położyć się do łóżka, lecz ich codzienne funkcjonowanie jest zaburzone. Uważają ten stan za „normalny”, ponieważ większość ludzi, których znają, żyje z podobnymi dolegliwościami. Wszyscy ci ludzie korzystają z dostępnych środków farmakologicznych o ściśle określonym działaniu, w szczególności leków uspokajających, przeciwdepresyjnych, przeciwalergicznych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych, które przyjmowane są długoterminowo. Ze względu na działania niepożądane, notoryczne przyjmowanie leków może stanowić podłoże do rozwoju wielu chorób przewlekłych i nowotworowych.

 

Dlaczego medycyna kliniczna nie jest odpowiedzią?

 

We współczesnej medycynie farmakologia jest często jedyną dostępną formą opieki zdrowotnej i leczenia. Niestety z tego powodu pacjenci często przyjmują nieprzerwanie wiele leków, które są bezpośrednią przyczyną pogorszenia jakości życia i zdrowia. Ta sytuacja rodzi zapotrzebowanie na zmianę paradygmatu opieki medycznej na taki, który opiera się na zapobieganiu rozwojowi chorób, a nie tylko na zwalczaniu ich symptomów. Integracyjne podejście łączy najnowsze osiągnięcia medycyny zachodniej z naukowo udowodnionymi metodami medycyny komplementarnej.

„Przyczynowe leczenie oraz głębokie uzdrowienie wymagają od nas odpowiedzialności za nasze życie i zdrowie. W parze z tym podejściem idzie postawa pełna miłości i szacunku dla swojego ciała”.  Dr Preeti Agrawal

 

Czym jest medycyna holistyczna?

 

Medycyna holistyczna uwzględnia wszystkie aspekty życia, które mają wpływ na zdrowie takie jak: odżywianie, oczyszczanie, ruch, oddech, emocje, otoczenie, zawód, relacje, atmosfera, itp.

 

Dlaczego powstała Szkoła Świadomego i Zdrowego Stylu Życia?

 

Szkoła Świadomego i Zdrowego Stylu Życia prowadząca kurs Holistic Wellness Coach powstała jako odpowiedź na potrzeby naszych czasów, aby prawdziwie pomóc w zapobieganiu i leczeniu chorób przewlekłych oraz chronić przed chorobami nowotworowymi oraz aby rozszerzyć i upowszechnić holistyczne i integracyjne podejście do pielęgnacji i profilaktyki zdrowia.

 

Czym jest kurs Holistic Wellness Coach?

 

W morzu dostępnych informacji brakuje usysematyzowanej wiedzy na temat jak połączyć te wszystkie komponenty, jakimi kryteriami posługiwać się w łączeniu elementów takich jak ciało, umysł, dusza, energia. Nasza szkoła daje, taką wiedzę usystematyzowaną i przefiltrowaną na podstawie własnego doświadczenia (Dr Preeti Agrawal, przyjęła ponad 30 tys osób), aby uczestnicy szkoły mogli skorzystać z dodatkowych narzędzi a terapeuci włączyć te wszystkie elementy do swojej praktyki. Właśnie dlatego, że ta szkoła zawiera wszystkie elementy istotne dla zdrowia od holistycznego podejścia, poprzez odżywianie, detoks i suplementację, poprzez wszystkie terapie, które pracują z mądrością ciała odbudowując homeostazę mówimy o nowym paradygmacie opieki medycznej.

 

Dla kogo jest kurs Holistic Wellness Coach?

 

Program dedykowany jest osobom zainteresowanym transformacją zarówno swojego własnego stylu życia jak i rozwojem świadomości zdrowotnej w swoim otoczeniu. Z pomocą niewielkiego, lecz systematycznego wysiłku, możemy nauczyć się, jak posługiwać się różnorodnymi narzędziami, aby pielęgnować zdrowie w naszym życiu codziennym oraz wspierać leczenie chorób przewlekłych metodami przyjaznymi dla naszego ciała. Dzięki tym narzędziom możemy zmniejszyć działania niepożądane leków farmakologicznych, a także poprzez zmianę stylu życia, dążyć do ich odstawienia.

 

Czym wyróżnia się kurs Holistic Wellness Coach?

 

W medycynie holistycznej zaczynamy od siebie, dlatego Holistic Wellness Coach to doradca, który przeszedł najpierw sam drogę, w którą zabiera swoich podopiecznych.

 

Kim jest Holistic Wellness Coach?

 

Posiada podstawową i operacyjną wiedzę na temat wszystkich aspektów życia tworzących zdrowie ale przede wszystkim może pomóc sobie. Dzięki temu jest w stanie doradzić innym nie z poziomu teoretycznego ale z miejsca gdzie był, odbył pracę na poziomie emocjonalnym i duchowym, aby stać się przykładem dla innych.

 

Na czym polega zawód Holistic Wellness Coach?

 

Taki doradca jest wiarygodny i jest w stanie zrobić analizę wstępną czynników, wpływających na zdrowie, które są w życiu codziennym zaburzone jak np. pacjent źle się odżywia, ma za mało ruchu, problemy z oddechem, czy stosuje suplementacje, czy organizm jest obłożony i może pacjent powinien odbyć detoks, jakie terapie będą w jego przypadku skuteczne, kiedy pacjent powinien się zgłosić do lekarza a kiedy może sam się zająć swoim problemem. Po rozmowie Holistic Wellness Coach może ukierunkować i zachęcić pacjenta do zmiany i prowadzenia zdrowego stylu życia.

 

Czy poznaną wiedzę mogę wykorzystać dla siebie i rodziny?

 

Wraz z rozwojem świadomości ciała i emocji rodzi się wewnętrzny ekspert, dietetyk, terapeuta, doradca czerpiący z wewnętrznego źródła, daru, który otrzymujemy od natury, intuicji i wiedzy o tym, że ciało ma ogromny potencjał samoleczenia, który możemy uruchomić. Dzięki programowi szkoły jesteśmy w stanie się usamodzielnić i w dużej mierze uniezależnić od lekarzy. Otrzymujemy nie tylko narzędzia ale przede wszystkim świadomość swojej mocy i wiedzę o tym jak umiejętnie wykorzystać swoje własne zasoby aby uruchomić potencjał samoleczenia.

 

Jak wygląda kurs Holistic Wellness Coach?

 

Program jest przewidziany na 9 m-cy. Ma osiem modułów. – Zaczynamy od holistycznego podejścia do zdrowia, mówimy o wpływie ruchu na zdrowie i o tym, jaki ruch jest wskazany dla kogo, uczymy właściwych technik oddechowych, pranajamy, mówimy o medytacjach i afirmacjach, pokazujemy podstawy medycyny chińskiej, ajurwedy i najnowszy kierunek – medycynę integracyjną – tłumaczy dr Agrawal. – Łączy ona komplementarnie Wschód z Zachodem. Uczymy tak, żeby nie zasypać zbędną teorią, ale naprawdę pomóc. Zajęcia są on-line. Filmy, webinary, panele dyskusyjne, wymiana doświadczeń, wreszcie – to ostatni moduł, jedyny stacjonarny – zajęcia praktyczne, polegające na nauce metod i narzędzi stosowanych w medycynie integracyjnej wraz z teorią i praktyką Holistic Wellness Coach.

 

Jaki otrzymam certyfikat po kursie Holistic Wellness Coach?

 

Szkoła Świadomego i Zdrowego Stylu życia dr Preeti ma statut niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego, wpisana jest do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświaty pozaszkolnej w Starostwie Powiatu Wrocławskiego pod numerem 1/2022 w dniu 5.05.2022 r., do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych (RSPO) pod numerem 478045, oraz do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS).

Kończąc szkolenie organizowane przez Szkoła Świadomego i Zdrowego Stylu życia dr Preeti na Holistic Wellness Coach otrzymujesz dokumenty potwierdzające zdobyte umiejętności i kwalifikacje, zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem:

Otrzymujesz Zaświadczenie wg wzoru Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, które potwierdza uzyskiwanie lub uzupełnianie przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Nasze zaświadczenie – to dokument wydawany na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. tekst jednolity: Dz.U. 2014 poz. 622

Zaświadczenia według wzoru znajdującego się w powyższym rozporządzeniu mogą wydawać jedynie placówki oświatowe – zaświadczenie Coach – 235920.

 

 

 

Pozostańmy w kontakcie!
Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *