Do przeczytania w: 2 min.
    Udostępnij:

dr Preeti Agrawal

doktor nauk medycznych, m.in. z dyplomem medycyny integracyjnej na Uniwersytecie Arizona Center for Integrative Medicine. Trzydziestoletnia praktyka lekarska i praca nad sobą za pomocą narzędzi zaprezentowanych w kursie doprowadziła dr Preeti do przekonania, że zdrowie i szczęście, którego szukamy na zewnątrz, jest naprawdę w NAS. Dr Agrawal - lecząc tysiące osób - doszła do wniosku, że bez zmiany wewnętrznego środowiska, najlepsze metody nie są w stanie uleczyć pacjenta. Wg niej nie ma nieuleczalnych chorób, są tylko osoby nieuleczalne.

Czym jest Holistic Wellness Coach

Z obecnego stanu opieki zdrowotnej wynika ogromna potrzeba edukacji i promowania medycyny zajmującej się całym człowiekiem a nie tylko jego chorobą. Specjaliści, fizjoterapeuci, nauczyciele jogi, naturoterapeuci, oraz lekarze zajmujący się zdrowiem człowieka, zazwyczaj kierują się tylko jednym aspektem, co nie wystarcza do utrzymania zdrowia. Medycyna holistyczna uwzględnia wszystkie aspekty życia, które mają wpływ na zdrowie takie jak: odżywianie, oczyszczanie, ruch, oddech, emocje, otoczenie, zawód, relacje, atmosfera, itp. W morzu dostępnych informacji brakuje usysematyzowanej wiedzy na temat jak połączyć te wszystkie komponenty, jakimi kryteriami posługiwać się w łączeniu elementów takich jak ciało, umysł, dusza, energia. Nasza szkoła daje, taką wiedzę usystematyzowaną i przefiltrowaną na podstawie własnego doświadczenia (Dr Preeti Agrawal, przyjęła ponad 30 tys osób), aby uczestnicy szkoły mogli skorzystać z dodatkowych narzędzi a terapeuci włączyć te wszystkie elementy do swojej praktyki. Właśnie dlatego, że ta szkoła zawiera wszystkie elementy istotne dla zdrowia od holistycznego podejścia, poprzez odżywianie, detoks i suplementację, poprzez wszystkie terapie, które pracują z mądrością ciała odbudowując homeostazę mówimy o nowym paradygmacie opieki medycznej.

W medycynie holistycznej zaczynamy od siebie, dlatego Holistic Wellness Coach to doradca, który przeszedł najpierw sam drogę, w którą zabiera swoich podopiecznych.

Posiada  podstawową i operacyjną wiedzę na temat wszytkich aspektów życia tworzących zdrowie ale przede wszystkim może pomóc sobie. Dzięki temu jest w stanie doradzić innym nie z poziomu teoretycznego ale z miejsca gdzie był, odbył pracę na poziomie emocjonalnym i duchowym,  aby stać się przykladem dla innych.

Podnosi to gwarancje jakości, wykonywanego zawodu. Taki doradca jest wiarygodny i jest w stanie zrobić analizę wstepną czynników, wpływających na zdrowie, które są w życiu codziennym zaburzone jak np. pacjent źle się odżywia, ma za mało ruchu, problemy z oddechem, czy stosuje suplementacje, czy organizm jest obłożony i może pacjent powinien odbyć detoks, jakie terapie bedą w jego przypadku skuteczne, kiedy pacjent powinien się zgłosić do lekarza a kiedy może sam się zająć swoim problemem. Po rozmowie Holistic Wellness Coach może ukierunkować i zachęcić pacjenta do zmiany i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Wraz z rozwojem świadomości ciała i emocji  rodzi się wewnętrzny ekspert, dietetyk, terapeuta, doradca czerpiący z wewnętrznego źródła, daru, który otrzymujemy od natury, intuicji i wiedzy o tym, że ciało ma ogromny potencjal samoleczenia, który możemy uruchomić. Dzięki programowi szkoły jesteśmy w stanie się usamodzielnić i w dużej mierze uniezależnić od lekarzy. Otrzymujemy nie tylko narzędzia ale przede wszystkim świadomość swojej mocy i wiedzę o tym jak umiejętnie wykorzystać swoje własne zasoby aby uruchomić potencjał samoleczenia.

Pozostańmy w kontakcie!
Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego lub zadzwoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *