Zwieńczeniem filozofii dr Preeti Agrawal było powołanie do życia w 2016 roku Kliniki Integrative Medical Center (obecnie Centrum Zdrowia IMC), w której dr Preeti realizuje pomysł medycyny integracyjnej, czyli łączenia wielu nurtów medycznych i komplementarnych, różnych poglądów i rozwiązań w jeden spójny system. W ramach Kliniki dr Preeti leczy pacjentów, niejednokrotnie przez obowiązujący system medyczny potraktowanych jako nieuleczalnych, oraz realizuje swoją idee fix, która opiera się na założeniach medycyny holistycznej.
Do lekarza przychodzimy w stanie choroby, z dolegliwościami. Pierwszym zadaniem jest więc przynieść ulgę w cierpieniu. Lekarz myślący holistycznie wie jednak, że choroba ma głębsze podłoże, wynikające niekiedy z długich nie tylko fizycznych, ale i psychicznych procesów. Negatywne odczucia, niezdrowe emocje stają się źródłem dysharmonii, osłabienia układu immunologicznego, a choroba jest tylko naturalną konsekwencją takich stanów. Dlatego lekarz czyni punktem ciężkości swego działania nie tyle symptomy choroby, co stan emocjonalny i osobowość pacjenta. Mówi się, że w medycynie holistycznej nie leczy się choroby, lecz człowieka. Jest to oczywiście pewne uproszczenie, ale w ujęciu filozoficznym taka jest istota tego działania.
Kolejna zasada, której dr Preeti Agrawal jest wierna, odnosi się do medycyny w ogóle – „nie szkodzić”. Jeżeli nie ma na pewnym etapie konieczności ostrej farmakoterapii, należy się zwrócić ku metodom naturalnym, a wśród nich do ziołolecznictwa, homeopatii i diety. I jeszcze jedna ważna zasada medycyny holistycznej, realizowana w IMC Centrum Zdrowia, czyli zapobieganie chorobom. W Chinach władcy opłacali lekarza tylko po to, by czuwał nad zdrowiem. Gdy ktoś zachorował, był surowo karany, bo uznawano, że nie dość starannie pielęgnował zdrowie. Znaczącym zatem elementem oferty Kliniki są terapie pielęgnujące zdrowie oraz programy detoksowe i regeneracyjne. Więcej o holistycznym rozumieniu zdrowia i leczenia – …